Spektakl - A niech to gęś kopnie - tak było.

Niech to gęś kopnie

Młodzieżowy Teatr „Zwierciadło” ma za sobą kolejną premierę. Tym razem jest to sztuka Marty Guśniowskiej pt. „A niech to Gęś kopnie”. Młodzi artyści zaprezentowali bajkę dla dzieci, która była przyjmowana z wielką uwagą również przez dorosłą część publiczności.

Gęś ma problem, bo żarłoczny zazwyczaj lis odmówił jej skonsumowania z powodu jej nieprzydatności w tej roli. Taka sytuacja może być przyczyną stresu a dla naszej bohaterki staje się zaprzeczeniem sensu życia. Lis nie jest jednak bezduszny i zaoferował swej niedoszłej kolacji zaprowadzenie jej do wilka, który na pewno spełni gęsie marzenie i skonsumuje biedaczkę bez zmrużenia oka. W trakcie wędrówki przez las wędrowcy spotykają wielu różnych jego mieszkańców, którzy próbują zachęcić zdesperowaną gęś do odnalezienia sensu życia. Jak to się skończy?

Będzie można zobaczyć. Sztuka będzie jeszcze prezentowana w marcu. Jakikolwiek jednak jest koniec perypetii zakompleksionej gęsi i dobrodusznego lisa to ich spotkania z poszczególnymi mieszkańcami lasu dają wiele do myślenia – to dla dorosłych i mnóstwo powodów do śmiechu – to dla dzieci. Myślę, że jedni i drudzy wychodzą ze spektaklu zadowoleni tym bardziej, że dojrzałą grę doświadczonych aktorów „Zwierciadła” doskonale wzbogacają wspaniałe kostiumy.

Swoje aktorskie talenty zaprezentowali: Maja Fałek, Anna Gembalczyk, Agata Skatuła, Kamila Serafin, Julia Świerczyńska, Natalia Konieczny, Wiktoria Miechowska, Natalia Sznapka, Mikołaj Czogalik i Adrian Winniczuk. Kostiumy i scenografie zaprojektowała i wykonała Wieslawa Sobczak – Skaba przy pomocy Zbigniewa Jędrzejczaka. Muzykę skomponował Piotr Tolsdorf, o strone techniczną zadbali: Mariusz Gościniak, Marek Richter i Rafał Siedlaczek, a całość wyreżyserował Janusz Majewski.

(tm)