L'Air du Temps - MAX - przedstawienie - tak było

Aktorzy L'Air du Temps - teatr dla najmłodszych - przedstawiają historię Maxa-szmacianej laleczki, która żyje swoim życiem, ma swoje problemy i swoje sukcesy. Spektakle są owocem współpracy miejskiego Ośrodka Kultury z teatrem L'Imprimerie z Rive de Gier.

Max jak żywy

Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie sprawił wielką przyjemność najmłodszym jego bywalcom prezentując sztukę pt. „Max” w wykonaniu zespołu teatralnego „L’Air du Temps” z Roanne we Francji.

Tytułowy Max jest pacynką animowaną przez troje aktorów. Wyłania się ze szmacianego worka i najpierw bardzo nieśmiało a potem coraz odważniej wkracza w życie teatru aby w finale stać się jego pełnoprawnym uczestnikiem zasługującym na noszenie wymarzonego melonika.

Widownia bardzo żywo reagowała na wszystkie przygody, jakie przytrafiały się Maksowi i kibicowała jego zmaganiom ze złośliwym Patrykiem. Niezauważalnie bohater sztuki stawał się żywą istotą i tak był postrzegany przez znaczącą część publiczności. Po każdym spektaklu dzieci wychodziły na scenę i miały możliwość uściśnięcia dłoni Maksa, porozmawiania z nim czy wreszcie zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Można było zaobserwować prawdziwą fascynację w oczach wielu młodych widzów. Duża w tym zasługa doświadczonych aktorów, którzy „dali życie” pacynce. A byli to: Laetitia Eller, Patrick Peyraud i Serge Moulin.

Wizyta francuskiego teatru jest owocem współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury z placówkami kulturalnymi w Rive de Gier i Saint Etienne.

(tm.)