• Slider 199
 • Slider 28

  Kliknij i polub nas.

  • Slider 16
  • Slider 17

KULTURALNE OSTATKI - "WIĘZI RODZINNE" czarna komedia absurdu.

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W RADLINIE INFORMUJE...... (zakłady pracy,instytucje...)

 

Mija kolejny rok kalendarzowy. W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie jest on finalizowany imprezą p.n.”Kulturalne Ostatki”...po raz pierwszy teatralnie w najlepszym wydaniu. W dniu 29.12.br. o godz. 18.00 na dużej scenie naszej placówki zaprezentowany zostanie spektakl z gatunku tzw.czarnej komedii, autorstwa Daniela Gordona pt.”Więzi rodzinne” z doborową damską obsadą - Małgorzatą Niemirską, Małgorzatą Pieńkowską, Joanną Jeżewską w rolach głównych.

 

Bilety w cenie 50zł. Proponujemy Państwu wyjątkowa ofertę cenową...zakupując bilety w większej ilości tj.od 20 wzwyż, cena jednostkowa zostanie obniżona do 40zł....czyli 20% upustu.

Bonus zniżkowy wygasa z dniem 23.12.br.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy i pozdrawiamy.

 

 

OBSADA: 
Małgorzata Pieńkowska - Ellen Casey Ferguson 
Małgorzata Niemirska / Małgorzata Rożniatowska - Marilyn Casey 
Joanna Jeżewska / Kinga Tabor - Barbara Casey 
Marta Wardyńska - Christy Ferguson 

 

 

WIĘZI RODZINNE

   Ta sztuka to bardzo ceniony i rzadki gatunek czarnej komedii absurdu. Doskonale skonstruowana intryga, wciągająca widza w pozornie banalny świat czterech kobiet – babci, dwóch córek i wnuczki, od pierwszych minut wywołuje salwy śmiechu przeplatane refleksją i skupieniem. Będąc inteligentną i doskonale zagraną farsą, wypełnia niszę na polskim rynku teatralnym.

   „Więzi Rodzinne” to dwa dni w zwykłym amerykańskim prowincjonalnym domu. Po śmierci głowy rodziny, Joe Caseya domownicy: wdowa po Joe – Marylin (Małgorzata Niemirska), jej córki, lekko upośledzona najmłodsza Barb (Kinga Tabor/Joanna Jeżewska) i starsza - Ellen (Małgorzata Pieńkowska) oraz jej córka Christy (Marta Wardyńska/Joanna Pokora), przygotowują się do pogrzebu. W trakcie pojawia się szereg komplikacji, w których Autor w mistrzowski sposób przeplata dramat z komedią.

   Po raz pierwszy wystawiona w 2003 roku przez Michigan State University College of Arts and Letters, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i do dzisiaj grana jest w USA przy pełnych salach. Spektaklowi zawsze towarzyszą znakomite recenzje i owacyjne przyjęcie publiczności.


 


 

O AKTORKACH:

Małgorzata Pieńkowska – „Ellen Casey Ferguson” 
   Znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, przez długie lata związana ze sceną teatru Ateneum. Przez publiczność ceniona i uwielbiana nie tylko z racji popularności zawdzięczanej serialowi M jak Miłość, ale przede wszystkim za otwartość, serdeczność i profesjonalizm. 
   Obdarzona niezwykłą intuicją sceniczną, pozwalającą jej na tworzenie postaci krańcowo różnych. Ma w swoim dorobku wiele znakomitych ról w teatrze telewizji i na scenach teatrów: Polskiego, Ateneum, Scena Prezentacje. Jest laureatką wielu nagród, z których szczególnie ceni dwie: 1988 - Nagroda za rolę w przedstawieniu "Czyste szaleństwo" na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. 1988 - Nagroda TVP za rolę w pierwszym spektaklu telewizyjnym "Księżyc świeci nieszczęśliwym" w reżyserii Jana Englerta. 

 

Małgorzata Niemirska – „Marilyn Ferguson” 
   Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktorka Teatru Dramatycznego, Ateneum, Studio w Warszawie. Zagrała w spektaklach m.in. Jerzego Grzegorzewskiego, Marka Walczewskiego, Krystiana Lupy. 
W Teatrze Telewizji współpracowała m.in. z Gustawem Holoubkiem, Aleksandrem Bardinim, Olgą Lipińską, Agnieszką Glińską, Filipem Bajonem i Januszem Majewskim. Stworzyła role filmowe w obrazach m.in. Andrzeja Kijowskiego, Jerzego Kawalerowicza, Zbigniewa Kuźmińskiego, Łukasza Barczyka. 
   W 1979 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. W zespole Teatru Dramatycznego w latach 1969 – 1982 oraz od 1994 roku do dzisiaj. 
Dwukrotnie nominowana do Feliksa – Pamięć wdowy, 2002, reż. A. Glińska, Don Kichot 2010 reż. Maciej Podstawny. 

 

Małgorzata Rożniatowska – „Marylin Ferguson” 
   Absolwentka warszawskiej PWST. Uczennica Tadeusza Łomnickiego, Zbigniewa Zapasiewicza, Jana Kreczmara i Ryszardy Hanin. Wiele lat współpracowała z Teatrem na Targówku w Warszawie, współtworzyła Teatr Janusza Wiśniewskiego. Związana z warszawskimi teatrami: Współczesnym, TR, Dramatycznym im. G. Holoubka, Studio im. St. I. Witkiewicza, Na Woli im. t. Łomnickiego, Konsekwentnym. Współpracowała m.in. z Krzysztofem Warlikowskim. Zagrała w kilkudziesięciu filmach (m.in.: „Cześć Tereska” R. Glińskiego, „Krótki film o miłości” K. Kieślowskiego, „300 mil do nieba” M. Dejczera, „Dług” K. Krauze, „Daleko od szosy” Z. Chmielewskiego, „Pora umierać” D. Kędzierzawskiej). Jako aktorka teatralna wielokrotnie nagradzana (m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego, Warszawa 2006).

 

Joanna Jeżewska – „Barbara Casey” 
   Aktorka z charyzmą i niezwykłym vis comica. Przez lata związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Widzom dała się poznać i polubić dzięki serialom: Samo życie, Ojciec Mateusz, Chichot losu, a także popularnemu teleturniejowi 300 procent normy. Stworzyła wiele świetnych kreacji aktorskich w dziedzinie dubbingu filmowego. Kabarecistka. Występuje w programie Szymon Majewski Show, gdzie parodiuje m.in. Monikę Olejnik i Elżbietę Jaworowicz. Znana jest również z parodii Jolanty Kwaśniewskiej, Janiny Paradowskiej czy Zyty Gilowskiej. 

 

Kinga Tabor – „Barbara Casey” 
   W 1995 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od tego samego roku jest związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, w którym zagrała już kilkanaście ról. W 1995 roku otrzymała nagrodę III stopnia na XIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę w Odprawie posłów greckich i Opowiastkach o Panu Cogito. Świetna aktorka dubbingowa ponad 30 filmów, znamy ją też z roli w serialach: Dom, Boża Podszewka i Na Wspólnej. 

 

Marta Wardyńska – „Christy Ferguson”
   W 2007r. skończyła PWSFTviT w Łodzi. Debiutowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w Powrocie Odysa w reż. P. Wodzińskiego. Od tego czasu grała w wielu spektaklach w Warszawie, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic w reż. E. Pietrowiak i w Lustrach w reż. B. Wyszomirskiego. W 2011 roku po wygranym castingu dostała rolę w spektaklu "All inclusive" w ramach międzynarodowego projektu realizowanego w Lublinie we współpracy z grupami z Berlina i Brna.  Marta bardzo lubi śpiewać, szczególnie piosenkę aktorską (kilka razy udało jej się z powodzeniem wystartować w różnych konkursach, znalazła się m.in. w finale konkursu im. A. Osieckiej oraz zdobyła wyróżnienie podczas Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję".


 

LINKI: ">Relacja Chorzów :: Więzi Rodzinne TVP Making Off  :: ">Więzi Rodzinne - materiały 1 :: ">Więzi Rodzinne - materiały 2 :: 


*** WIĘZI RODZINNE ***

Produkcja - MA Production Małgorzata Pieńkowska :: Tłumaczenie - Bogusława Góral :: Scenografia - Marcin Stajewski :: Opieka reżyserska - Jakub Kamieński :: Kostiumy - Elżbieta Radke :: Światło - Jacek Zygadło :: Opracowanie muzyczne - Ola Goetzen :: 

 

Bilet  wstępu - 50 zł  /29.12.2013 godz.18.00/

 

 • Wkrótce
 • Dzieje się
  • Slider 164
  • Slider 56
  • Slider 82
  • Slider 33
  • Slider 35
  • Slider 36
  • Slider 39
 • Per aspera ad astra

 • Pogoda w Radlinie
 • Wejść na stronę:

  Dzisiaj: 2

  Wszystkich: 304260

 • Przypomnienie

  Informujemy, że wszystkie pozostawione prace, elementy dekoracji lub rzeczy osobiste będą przechowywane do 1 tygodnia.

 • W obiektywie
 • *W każdym momencie można zrezygnować z subskrypcji.

 • Imprezy w regionie
  • Slider 4
  • Slider 3
  • Slider 5
  • Slider 49
 • Współpracują z MOK
  • Slider 8
  • Slider 105
  • Slider 6
  • Slider 53
  • Slider 163
  • Slider 192
  • Slider 75
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo
2020 Copyright © 2012-2020 Miejski Ośrodek Kultury